T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Emitt Fuarında 2. katılımda 2. Ödül Karaman'ın 29 Ocak 2013

 Emitt Fuarında 2. katılımda 2. Ödül Karaman'ın   29 Ocak 2013

BASIN BİLDİRİSİ

Dillerin ve dinlerin hoşgörü içinde yaşadığı ve hemen hemen her çağın medeniyetini yansıtan, kültür, inanç ve eko turizmi açısından büyük değerlere sahip olan  İlimizin, Ulusal ve Uluslararası arenada tanıtımının yapılabilmesi kapsamında; Türkiye’nin en büyük Dünyanın ise 5. büyük Turizm Fuarı olan, 67 Ülkenin, 150 İl ve İlçemizin ve 4.600 uluslararası katılımcının yer aldığı on binlerce turizm profesyonelleri ve  tatilciler tarafından ziyaret edilen 24-27 Ocak 2013 tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzünde bu yıl 17.si düzenlenen EMİTT 2013 Fuarında (Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı)  İlimiz 2.  kez temsil edildi. Karaman Valisi Sayın Murat KOCA ve Mevlana Kalkınma Ajansının destekleri ile Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü 125 m2 alanda en güzel şekilde temsil edildi. Karaman EMİTT Fuarına ilk katılımında “Bölgenin Havasını En İyi Yansıtan Stant” ödülüne,  ikinci katılımında ise  “En Sempati Duyulan İl” ödülüne layık görüldü.
         

 Fuarın en yoğun ilgi gören Stantlarından bir tanesi olan Karaman Standı, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Cengiz ORTA ile Müdürlük personeli tarafından temsil edildi. Karamanın değerleri olan  bulguru, elması,  çikolatası ve bisküvisi gelen ziyaretçilere dağıtılarak tanıtımları gerçekleştirildi. Ayrıca Karaman’ın tanıtım filmleri, broşürleri ve Karamanoğlu Mehmet Bey'in Fermanı, Turizm Haritası, Karaman Gezi Rehberi bütün ziyaretçilere hediye olarak verildi. TRT, ATV, Kanal 7, World Travel Channel gibi birçok ulusal ve yerel kanallarda Karaman tanıtıldı ve röportajlar yapıldı.

Turizm operatörleri ile yapılan görüşmelerde ise ilimiz adına sevindirici bağlantılar yapıldı. Özellikle  Japonya, Güney Kore, İran, Kuzey Kıbrıs, Güney Afrika ve Lübnan Tur operatörleri ile yapılan görüşmelerde bu ülkelerden Turist gelmesi bekleniyor. 


          Fuara katılmamıza ve ilimizi tanıtma fırsatı veren başta Sayın Valimiz Murat KOCA’ya ,  Mevlana Kalkınma Ajansına, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine şükranlarımızı sunarız.

 EMİTT Fuarına gelerek destek veren İstanbul Karamanlılar Vakfı  Başkanı Suat SÖZEN ve Yönetimine, İstanbul Taşkaleliler Derneği Başkanı Hüseyin EROĞLU ve Yönetimine, Standımıza hareket katan ve Pilav ikramları ile Karamanın tanıtımına büyük katkı sağlayan Duru Bulgur sahipleri İhsan DURU, EMİN DURU'ya ve çalışanlarına, Karamanın lezzet ürünlerini ziyaretçilerimizle buluşturma imkanı veren AZRA BİSKÜVİ’ye, Ermenek Helvası için Ermenek Belediye Başkanlığına, Karaman Elması için Akçaşehir Belediye Başkanlığına ve Standımızı ziyarete gelen gurbet deki Karamanlılara, yabancı ve yerli misafirlerimize  en içten şükranlarımızı sunarız.
         

       24-27 Ocak 2013 tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzünde 17.si düzenlenen  EMİTT 2013 Fuarında Standımızı ziyaret eden bazı misafirlerimizin listesi;

      

    Bekir BOZDAĞ – Başbakan Yardımcısı

    Abdurrahman ARICI  –Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı

                            

VALİLER

        1- Sabri BAŞKÖY– Çorum Valisi

        2- Abdil Celil ÖZ– Amasya Valisi

        3-Dr.Yusuf MAYDA-Gümüşhane Valisi

        4-Süleyman KAHRAMAN (Merkez Valisi)

VALİ YARDIMCISI

        Mehmet YÜCE- Manisa Vali yardımcısı

KAYMAKAM

        Şükrü GÖRÜCÜ – Şile Kaymakamı

       

DİĞER ZİYERETÇİLER

1-Kanal A TV. Gezelim  Tozalım Program Yapımcısı Gafur UZUNER

2-TRT Anadolu TV. Adım Adım Anadolum Programı Yapımcısı  İsrafil ALTINER

3-Ümit ACAR (Sinema Sanatçısı)

4-Japonya, Güney Kore, İran, Kuzey Kıbrıs, Güney Afrika, Lübnan vs. Tur Acentaları ve Tur  Operatörleri

Halkımıza önemle duyurulur. (30.01.2013)

Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü